pargajiens 2019 kegumaskola featured

pargajiens 2019 kegumaskola featuredDienā, kad svinam LR Neatkarības atjaunošanas dienu un Latviju pārstaigā salna, krusa un lietus, 32 Ķeguma vidusskolas jaunieši un skolotāji ar karstām sirdīm devās tradicionālajā Baltā galdauta pārgājienā gar Baltijas jūru. Šoreiz ceļš veda no Rojas uz Kolku (34 km).

Tā ir jauka tradīcija, kuru aizvadītajā gadā iedibināja skolas absolvente Elizabete Avotiņa un pašreizējas 12. klases skolniece Annija Spilberga – 4. maija rītā pulcēties pie skolas, lai savas valsts neatkarībai par godu apjaustu savu varēšanu, izbaudītu drauga atbalstu un stipro plecu, pārgājiena noslēgumā uzklātu galdu ar baltu galdautu, kopā pamielotos, atpūstos, nodziedātu skaistākās latviešu dziesmas un atkal un atkal pārliecinātos, ka nav skaistākas zemes par Latviju.

Kā katrai labai tradīcijai pienākas, viss kā ierasts. Katram mugursomā līdzi paša apņemšanās, vēlme atbalstīt vienam otru, labs garastāvoklis, kāds joks, ko likt lietā tieši tajā brīdī, kad redzi, ka kādam neiet tik viegli, un sejā iezagusies rūpju rieva. Atbalstam pasniegta roka, vēstulīte smiltīs un milzīga vēlme nokļūt tai vietā, kur zeme ar debesīm satiekas (tā tiešām izskatījās pārgājiena sākumā). Kāds izpēta, kur upes grīvā visseklākā vieta, lai citi to šķērsotu bez bēdām, kādam somā ūdens, ar ko dalīties brīdī, kad citi izslāpuši. Bet kāds rūpīgi seko līdzi procesam precīzi mērot noieto attālumu un laiku. 33, 75 kilometri 7 stundas 40 sekundes….

Arī šoreiz priecājāmies par skaistumu, ko prot radīt tikai daba. Līdz mākslas darba cienīgumam nopulēts celms, kāpa, kas pasargāja mūs no vēja, viļņu atstātie zīmējumi smiltīs, laika zoba saēsta laiva jūrmalā un tikpat piedzīvojuši vecie mola pāļi. Draudīgi lietus un krusas mākoņi virs mums un saule, kas virs jūras iezīmē varavīksni.

Dienas beigās Kolkas ragā iekurināts ugunskurs, lai sasildītos un balti klāts galds, uz kura lepni plīvo Latvijas karodziņš, skan ceļotāju kopā dziedātās dziesmas Visi piekusuši, bet laimīgi, jo esam to paveikuši.

Absolūti izcils pasākums, kurā vienoties skolēnu un skolotāju kolektīvam. Iesakām ko tādu arī citiem.

Iveta Barkāne, Ķeguma skolas skolotāja, pārgājiena dalībniece

Vairāk foto skatāmi galerijā.