tiksanas ar noru ikstenu kegumaskola 2019 featured

tiksanas ar noru ikstenu kegumaskola 2019 featured24. aprīlī mūsu skolas skolēniem un skolotājiem bija tā laime un gods tikties ar Noru Ikstenu – 21. gadsimta pirmo divu gadu desmitu pazīstamāko Latvijas rakstnieci pasaulē.

Uzziņai par rakstnieces būtiskāko veikumu: Pēc romāna „Mātes piens” (2015) iznākšanas pāris gadu laikā tas izdots maķedoniešu, angļu, itāļu, krievu valodā. Viņas „Dzīves stāsti” (2004) izdoti maķedoniešu, hindi, angļu, igauņu, dāņu, zviedru un gruzīnu valodās. Prozaiķe ir vairāku prestižu latviešu literāro balvu un godalgu vairākkārtēja laureāte. Aktīvi veidojusi un virzījusi literāros procesus, bijusi viena no Latvijas Literatūras centra dibinātājiem, Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas idejas iniciatore. Kopā ar rakstnieku Paulu Bankovski un tulkotāju Maimu Grīnbergu izveidojusi literatūras festivālu „Prozas lasījumi”, bijusi Nacionālās Kultūras padomes priekšsēdētāja, reprezentējot latviešu literatūru, piedalījusies daudzos starptautiskos literatūras festivālos un lasījumos Eiropā, ASV un Kanādā. Par savu sabiedrisko darbību saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni.

Tikšanās ar rakstnieci notika pasākumu cikla „Latvijas cilvēks” ietvaros. Tajā tiekamies ar sabiedrībā zināmiem un populāriem cilvēkiem. 1. – 6. klašu skolēnu sarunu ar rakstnieci vadīja skolotāja Iveta Barkāne, bet 7. – 12. klašu skolēnu dialogu – skolotāja Anna Paltere. Rakstniece dalījās ar savu pieredzi un veikumu literatūrā, atbildēja uz vadītāju un auditorijas jautājumiem, apstiprināja, ka būt rakstniekam ir nemitīgs darbs ar valodu, dzīves vērošana, kā arī milzīgas iespējas apceļot pasauli. Tā ir profesija, kas cilvēku ļoti garīgi bagātina. Kā atzīst pati rakstniece, viņa pieradusi runāt un tikties ar pieaugušo auditoriju, taču mūsu skolā jutās patiesi pārsteigta par skolēnu mīļumu, sarūpētajām pasaku ilustrācijām, krāšņajiem ziediem un ļoti daudzajiem jautājumiem. Protams, ikviens, kurš vēlējās, varēja iegūt rakstnieces autogrāfu, bet viņa pati skolas bibliotēkai iedāvināja savu romānu apkopojumu „Trīs”.

Tikšanās aizritēja nemanot, mēs būtu varējuši runāt vēl un vēl, taču rakstnieci jau gaidīja ceļš uz rakstnieku konferenci Rīgā. Veiksmīgu ceļu Jums, Nora, radošajā procesā un dzīvē!

Sandra Bērziņa, direktora vietniece

Vairāk foto skatāmi galerijā.